V termínech 13. a 18. 1. 2023 proběhla na naší škole on-line okresní kola této celostátní soutěže.

Soutěž finanční gramotnosti je napojena na úspěšný celosvětový projekt Global Money Week  Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti zaměřený na děti
a mládež. Projekt je na mezinárodní úrovni organizován již od roku 2012 a v ČR od roku 2017.
V roce 2023 proběhne v týdnu od 20 do 26. 3. 2023 a bude zakončen odbornou konferencí 31. 3. 2023 v prostorách ČNB v Praze. Národním tématem ročníku budou „kompetence pro finanční zdraví“.

Tisková zpráva k ročníku je dostupná na: https://efpa.cz/aktualita/316-tz-global-money-week-prihlasovani-zahajeno

Loňský ročník proběhl ve 176 zemí světa s účastí 53.000.000 dětí! 

Smyslem iniciativy je upozornit na nutnost výuky a osvojování si zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti. Cílem a úkolem je pomoci po celé republice zorganizovat maximální počet odborných přednášek, workshopů a setkání na různá témata finanční gramotnosti.

Školám, zájmovým organizacím a dalším vzdělávacím institucím je nabídnuta možnost propojení s odborníky z praxe, kteří se mohou s posluchači podělit o své zkušenosti z oblasti financí a rozhodování o nich.

Oba naše týmy ZVÍTĚZILY a děti POSTOUPILY DO KRAJSKÉHO KOLA:

Na 1. stupni – Jiří Štulc, Mikuláš Tomeš a Mikuláš Vřeský
Na 2. stupni – Karolína Frolková, Klára Kostelanská a Matěj Zelinka

Budou naši školu, město Veselí nad Moravou a okres Hodonín reprezentovat v krajském kole a bojovat o postup do celostátního – závěrečného kola soutěže. Blahopřejeme jim k dosaženým výsledkům a držíme jim palce.

1.stupeň-1.místo-okres
2.stupeň-1.místo-okres