Vážení účastníci, vážení rodiče,pomalu se blíží termín Vašeho školního zájezdu do Anglie, rádi bychom Vás proto informovali, jaké doklady s sebou budete potřebovat. Ozýváme se raději s předstihem, abyste si případně stihli nechat potřebné doklady vyhotovit.

V současné době platí následující:Je-li účastník zájezdu občan EU (to znamená národnost česká, slovenská, polská, německá aj.), potřebuje pro cestu do Velké Británie cestovní pas, který je platný po předpokládanou dobu pobytu v zahraničí. Nevyžaduje se delší platnost. Bohužel, do Velké Británie již nelze cestovat jen s občanským průkazem.Je-li účastník zájezdu národnosti zemí mimo EU (např. Rusko, Ukrajina, Vietnam aj.), potřebuje pro cestu do Velké Británie kromě platného cestovního pasu také standardní turistické vízum. Pro žádost o vystavení víza lze kontaktovat UK Visa Application Centre.Prosím, zkontrolujte si platnost svých dokladů. Pokud máte např. cestovní pas s kratší platností, než je vyžadována, nechte si vyrobit nový. Standardní doba vyřízení je 30 dnů a poplatek je 600 Kč, u občana mladšího 15 let je poplatek 100 Kč.
Cestovní pas lze vystavit i ve ve zkrácených lhůtách do 24 hodin pracovního dne nebo do 5 pracovních dnů, avšak za výrazně vyšší poplatek.Více informací o cestování do zahraničí najdete na stránkách Ministerstva zahraničí ČR.Více informací o cestovních dokladech najdete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.V případě nejasností nás můžete kontaktovat na adrese info@protravel.cz.S pozdravemKolektiv CK